Garmin introduceert de fēnix 9 en fēnix 9 Pro, nieuwe multisport-gps-smartwatches voor sporters en avonturiers. Beide modellen krijgen verbeterde trainings- en navigatiefuncties. De fēnix 9 Pro voegt daar een titanium horlogekast, uitgebreidere connectiviteit en een groter AMOLED-scherm aan toe.
'De fēnix 9 en fēnix 9 Pro zijn specifiek gemaakt voor diegenen die beter willen presteren', aldus Susan Lyman, Garmin Vice President Consumer Sales & Marketing. 'Dankzij geavanceerde stamina-statistieken krijgen atleten meer inzicht in hun ontwikkeling en kunnen ze hun trainingen slimmer afstemmen.'
fēnix 9
De fēnix 9 beschikt over een AMOLED-scherm dat twee keer zo helder is als dat van zijn voorganger, een krasbestendige saffierlens en waterdichtheid tot 40 meter
Nieuw is Garmin Epic, waarmee meerdere activiteiten in Garmin Connect kunnen worden samengevoegd tot één deelbaar verhaal. Ook zijn de stamina-functies uitgebreid met stamina-zones en een stamina-curve, zodat sporters hun uithoudingsvermogen en trainingsbelasting beter kunnen volgen.
De navigatie is eveneens verbeterd. Dankzij 50 procent meer RAM en een vernieuwde kaart-engine is het werken met kaarten tot 30 procent sneller. De 64 GB opslag biedt ruimte voor extra kaarten en maximaal 7.000 muzieknummers.
De fēnix 9 is verkrijgbaar in 43, 47 en 51 mm en heeft in smartwatchmodus een batterijduur tot 29 dagen.
fēnix 9 Pro
De fēnix 9 Pro bouwt voort op de functies van de fēnix 9 en onderscheidt zich met een titanium horlogekast. Het AMOLED-scherm haalt een helderheid tot 3.000 nits.
Het 51mm-model beschikt over Garmin's eerste 1,5-inch AMOLED-scherm, dat 15 procent groter is dan dat van de fēnix 8 zonder dat de horlogekast groter is geworden.
Geselecteerde modellen beschikken over zonne-oplading en een batterijduur tot 57 dagen. De geïntegreerde ledzaklamp heeft daarnaast een nieuwe groene lichtmodus.
Connectiviteit zonder telefoon
De fēnix 9 Pro ondersteunt op geselecteerde modellen inReach-connectiviteit, waarmee gebruikers berichten kunnen versturen en SOS-hulp kunnen inschakelen zonder smartphone. Ook zijn functies als LiveTrack, Garmin Locate en weersvoorspellingen via satelliet beschikbaar.
Voor het eerst is inReach beschikbaar op alle drie de Pro-formaten: 43, 47 en 51 mm.
Prijs: € 1000 (fēnix 9), € 1100 (fēnix 9 Pro)