Alsof de finale al gewonnen was, zó hard klonk het juichen van de Nederlandse spelers op de Montecastillo Barceló Golf Club in Spanje toen Youp Orssel op de tweede extra hole de winnende putt in de hole rolde tegen zijn Franse tegenstander Jayson Piermont. Het was de ontknoping van een spannende kwartfinale op het ELTK voor de boys van Jeroen Krietemeijer die als tweede door de strokeplayfase waren gekomen en aan mochten treden tegen de sterke Fransen.
Het ging de hele dag heen en weer tussen de twee landen. In de foursomes werden de punten gedeeld, al kwam de Nederlandse overwinning (19e hole) moeizamer tot stand dan de Franse (4&3). In de singles was het van hetzelfde laken een pak, krappe en ruime overwinningen wisselden elkaar af met uiteindelijk dus Nederland als de gelukkigste waardoor oranje nu in de halve finale aan mag treden tegen Engeland dat Italie met 5-2 naar huis stuurde.
Eindstation
Dat golf golf is, en matchplay een bijzonder spelletje, bewezen de heren die in Estland aan moesten treden tegen het gastland na een uitstekende kwalificatie. In de door slecht weer ingekorte kwartfinale gingen Muller en Driessen ruim onderuit tegen Jegers en Varjun (6&5) en kwam ook Guus Lafeber er niet aan te pas (3&2) tegen de andere Varjun waardoor de overige drie singels gewonnen moesten worden om door te mogen naar de halve finale. Dat lukte niet. Ruiter en Woltering wonnen hun partij nog met de kleinst mogelijke voorsprong (1 hole) maar nadat Kloeth zijn partij tegen Kivi met dezelfde cijfers verloor bleek de kwartfinale het eindstation waardoor vandaag aangetreden moet worden tegen Zwitserland in de strijd om plaats vijf.
De Nederlandse vrouwen, die de A-flight nipt misliepen richtten zich in hun partij tegen Ijsland knap op en sleepten een 3-2 overwinning uit het vuur waardoor ze nog kans hebben de B-flight winnend af te sluiten, mits er vrijdag in elk geval wordt gewonnen van Duitsland. De girls, die in strokeplay in de staart van het klassement waren geeindigd kwamen donderdag niet in actie en spelen pas vrijdag tegen Turkije.