Live Scoring, uitslagen en speelschema via website Royal and Ancient
Guus Lafeber speelde in de eerste ronde op Royal Liverpool tegen de Schot Connor Graham - 25ste op de wereldranglijst voor amateurs, ofwel 361 plaatsen hoger dan de Nederlander. Graham combineert studie en golf aan Texas Tech, is een Walker Cup-speler die zich vorig jaar ook nog eens in Final Qualifying voor The Open plaatste.
Lafeber was dus duidelijk de underdog maar toonde zich niet bang. Sterker hij was 1 up na 12, zag de als derde geplaatste Graham langszij komen maar hield vol en dat betekende - nadat achttien met birdies werd gehalved - door naar 19 en daar behaalde Guus Lafeber een sensationele zege.
Coach Reinier Saxton: ‘Beiden sloegen hun drives rechts, richting drivingrange. Guus sloeg zijn bal vervolgens op de green en dat lukte de Schot niet. Hij maakte ook nog eens geen up-and-down en dat betekende dus een mooi zege voor Guus.’
It's an impressive victory for the Dutchman, who has defeated Scotland's Connor Graham on the first extra hole. Lafeber has already shown his match play pedigree by winning The R&A Boys’ Amateur Championship at County Louth in August, and this is another big win for the teenager, meldde de site van de Royal and Ancient.
Net niet
Loran Appel begon de dag met een play-off op Royal Liverpool voor een plek in het hoofdtoernooi - met twintig anderen om tien plaatsen. Hij slaagde en voegde zich bij Guus Lafeber en Melvin Muller bij de laatste 64.
Appel birdiede de tweede extra hole om door te gaan en dat betekende een match in de eerste ronde tegen de man die in het strokeplaygedeelte de beste score had: Wilhelm Ryding uit Zweden.
De 21-jarige speler uit Numansdorp, lid van Cromstrijen en student aan de universiteit van Charlotte trok de sterke play-off lijn aanvankelijk door en was 2 up na 3, all square na 12, 1 up na 15.
Toen werd Ryding wakker: de Zweed won 16 en 17 en besliste de match op 18.
Saxton: ‘Loran speelde in het begin goed, maar maakte op de tweede negen door de druk te veel fouten. En dan weet je dat een goede speler als Ryding daar gebruik van weet te maken.'
De derde Oranje-speler, Melvin Muller, speelde tegen Andries van der Vijver- ook al zo’n groot talent. De Zuid-Afrikaan was 3 up na 6 en won met maar liefst 6 en 5.
Van der Vijver won dit jaar in eigen land het 72-holes nationaal strokeplaykampioenschap tot en met 18 jaar met een score van 35 onder par.