Topgolf

Luiten en Van der Vight naar het weekend van het KLM Open

Waar de cut in het KLM Open precies komt te liggen wordt morgenochtend pas duidelijk, maar Lars van der Vight en Joost Luiten zijn in het weekend zeker van de partij. Amateur Nevill Ruiter heeft nog een prima kans.

Foeke Collet
3 minuten
Joost Luiten
Lars van der Vight
KLM Open
Luiten en Van der Vight naar het weekend van het KLM Open

'Het was hard werken vandaag, hangen en wurgen.'

Joost Luiten

Van der Vight begon zijn tweede ronde met een goed gevoel – na vijf birdies in het restant van zijn openingsronde – en trok die lijn schijnbaar probleemloos door met twee nieuwe birdies in zijn eerste drie holes. Toch bereikte hij de turn boven par door een bogey op hole zes en zelfs een double bogey op zeven. De tweede negen moest hij wederom drie slagen inleveren, en alleen door een eagle op de par 5 vijftiende bleef hij onder par voor het toernooi. Na ronden in 68 en 73 slagen begint Van der Vight het weekend op -1, net buiten de top 40 op het leaderboard.

'Het was een lange dag want de wekker ging om kwart voor vijf, maar ook een prima dag', aldus de 23-jarige Nederlander. 'Die eagle gaf me wat ruimte, toen wist ik dat het goed zat en ik er in het weekend bij zou zijn. Nu lunchen en de benen omhoog, en dan kijken we wel waar we staan. Morgen weer lekker spelen.'

Hangen en wurgen

Luiten had het vizier op dag twee niet op scherp. Te vaak miste hij net de fairway en twee bezoekjes aan de bunker resulteerden direct in een bogey. De tweevoudige winnaar van het KLM Open moest zelfs tot hole vijftien wachten voordat hij zijn eerste birdie mocht noteren. Op de afsluitende par 5 wist hij dit kunstje na een geweldige approach helaas niet te herhalen, zodat hij het weekend net als Van der Vight op -1 begint.

Het beste nieuws was misschien wel dat de flight van de Nederlander de tweede ronde op de valreep kon voltooien, zodat ze morgen niet voor dag en dauw op hoeven om nog een hole af te maken. 'Het gebeurt wel een paar keer paar jaar dat je letterlijk moet rennen om voor het donker binnen te komen, maar het is gelukkig gelukt.'

'Het was hard werken vandaag, hangen en wurgen. Waarom het gisteren wel lukte en vandaag niet? Dat is het spelletje. Soms heb je het gevoel, vertrouwen en de timing, en soms lukt het allemaal net niet. Dan loop je achter de feiten aan. Dit zijn niet de dagen dat het leuk is om professioneel golfer te zijn. Nu eten rusten en herstellen, en morgen weer aan de bak.'

Een derde Nederlander in het weekend?

Nevill Ruiter speelde zich na de moeizame 74 van gisteren alsnog in prima positie om het weekend te halen. De 24-jarige amateur begon zijn tweede ronde op hole tien met een bogey, maar nog voor de turn maakte hij vier birdies in vijf holes tijd, waarmee de cutlijn weer in zicht kwam. Met nog zes holes te spelen staat Ruiter op level par, waarmee hij zich binnen de virtuele cutlijn bevindt.

Voor de rest van de Nederlanders is het doek gevallen, wat vooral voor de DP World Tour-spelers Darius van Driel (+4) en Mike Toorop (+10) als een teleurstelling zal voelen. 'Ik maak een paar kleine fouten die hard worden afgestraft', aldus Toorop. 'Ik speel de afgelopen weken niet goed en haal niet mijn normale niveau. Hopelijk kan ik met mijn coach vinden waar dat aan ligt. Ik ben nu een week vrij en dus kan ik even afstand nemen.'

Jerry Ji, Wil Besseling, Wouter de Vries, Guus Lafeber, Floris de Haas en Tim van der Steen moeten morgen hun tweede ronde nog voltooien, maar de afstand tot de cutlijn (die op +1 of level par zal komen te liggen) lijkt te groot.

Bovenaan het leaderboard vinden we de naam van Sebastian Söderberg, die op -8 een slag voorsprong heeft op een groepje van vier collega's. Maar de Zweed moet morgen alsnog vroeg zijn bed uit om de resterende handvol holes van zijn tweede ronde te voltooien.