Topgolf

Mike Toorop: 'Met een ander gevoel naar de eerste tee'

Het is niet voor het eerst dat Mike Toorop meedoet aan het KLM Open wél dat hij dat doet als vaste speler van de DP World Tour. 'Een wedstrijd als alle andere.'

Martijn Paehlig Leestijd 2 minuten
KLM Open
Mike Toorop
DP World Tour
The International
Mike Toorop: 'Met een ander gevoel naar de eerste tee'

Joost Luiten en Darius van Driel zeggen het al jaren. Hoewel ze het KLM Open voor geen goud zouden willen missen en het zeker speciaal is en blijft om voor eigen publiek te spelen, is het tegelijkertijd ook gewoon een van de ruim twintig toernooien die ze spelen in een seizoen op de DP World Tour. En voor Mike Toorop geldt dat in 2026 voor het eerst ook. 'Het klopt wat ze zeggen, het is nu gewoon een van de toernooien. Al zou ik natuurlijk graag juist hier een goede week hebben', aldus de tourrookie.

Mike Toorop speelde nadat hij afgelopen november, ook wel een beetje tot zijn eigen verbazing, een vol speelrecht voor de DP World Tour haalde, elf toernooien. Hij haalde vier keer de cut, miste deze een paar keer nipt en een paar keer heel ruim. 'Het leven op de Tour is mooi maar ook keihard', vat de man uit Hoorn de eerste helft van het jaar kort en bondig samen. 'Het is echt een stuk lastiger dan op de satelites of de Hotelplanner Tour, misschien nog wel lastiger dan ik zelf had voorzien. Ook kleine foutjes worden vaak keihard afgestraft en als je je koppie er even niet bij hebt kan het hard gaan', zegt hij ongetwijfeld met verwijzing naar de paar hoge scores die hij dit seizoen ook al op zijn naam zette.

Zoeken naar de klik

Niet alleen de lastiger banen en grotere druk weerhouden de man uit Hoorn vooralsnog van een stijging op de order of merit, ook binnen zijn team heeft hij de juiste balans nog niet gevonden, geeft hij toe.

'Het is geen excuus, maar het helpt niet dat ik dit seizoen ook nog niet echt lekker zit met mijn caddie. Ik hoopt te gaan werken met Michael maar die kreeg al meteen een mooie kans, dus dat ging niet door. Daarna heb ik een paar caddies voor kortere tijd of een paar weken gehad, maar de laatste heb ik ook net weer ontslagen. Als je zoveel tijd met elkaar doorbrengt moet er gewoon een goede klik zijn dus als die er niet is dan heeft het geen zin om door te gaan. Je bent zelf degene die de bal slaat, maar als je een goede caddie hebt kan die je soms wel net even behoeden voor een niet zo verstandige keuze. Spelen op het hoogste niveau is een leerproces en daarbij helpt het echt wel als je dat samen kan doen'

Hoewel het KLM Open een week is als alle anderen ontkent Toorop niet dat het een mooi moment zou zijn om te pieken.

'The International is mijn homecourse. Ik train hier elke dag en ken de baan goed, al merkte ik maandag tijdens de oefenronde al meteen dat hij anders speelt dan anders: de fairways net even smaller, de greens sneller met de vlaggen op plekken waardoor de slopes nog net even wat erger worden. Het wordt een mooie test maar ik hoop zeker te kunnen profiteren van het thuisvoordeel. Elke week is er eentje maar een mooi resultaat hier is om meerdere redenen zeker welkom.'