World

Razendsnel over de baan met Formule 1 coureurs

Volgende week begint het Formule 1 seizoen weer. Voor de coureurs die ook gek zijn op golf gaat de snelheid per ronde aanzienlijk omhoog.

Razendsnel over de baan met Formule 1 coureurs

De kalender van de Formule 1 is moordend, de druk immens en de marges minimaal. Het contrast met golf kan bijna niet groter zijn dan met autoracen. Toch mag een aantal coureurs het racestuur graag vervangen voor een golfclub als daar tijd voor is. Welke coureurs staan net zo lief op de grid als op de tee?

Van het huidige F1-veld is Lando Norris zonder twijfel de meest fanatieke golfer. De McLaren-coureur wordt regelmatig gespot op banen rond Grand Prix-weekenden en speelt ook in vrije periodes. Norris deed mee aan celebrity- en pro-am-events, waaronder de The Netflix Cup, waar F1-coureurs het opnamen tegen PGA-spelers. Opvallend detail: hij zei eens dat hij nerveuzer kan zijn voor een belangrijke afslag op de golfbaan dan voor de start van een Grand Prix.

Ook Carlos Sainz Jr. staat geregeld op de tee. De Spanjaard wordt vaak gezien tijdens pro-am-achtige evenementen en rond raceweekenden. Hoewel zijn exacte handicap niet publiek bekend is, wijst zijn deelname aan diverse golfactiviteiten erop dat hij meer doet dan alleen een paar balletjes slaan voor Instagram. Sainz benadert golf zichtbaar met dezelfde toewijding als racen: technisch, beheerst en met oog voor detail. Insiders omschrijven hem als een solide amateur met een vloeiende swing.

Voor Pierre Gasly is golf vooral een bewuste uitlaatklep. Hij speelt naar eigen zeggen slechts een paar keer per jaar – meestal twee tot drie rondes – maar gebruikt die momenten om volledig los te komen van de racewereld. Gasly ziet parallellen tussen golf en Formule 1: focus, herhaalbaarheid en mentale veerkracht. Zijn handicap is niet bekend, maar hij werkt actief aan verbetering wanneer zijn agenda dat toelaat.

En Max dan? Nou, Verstappen is minder verknocht aan golf, zo gaf hij eerder toe. Hij heeft meermaals aangegeven dat golf niet direct zijn sport is en dat zijn geduld soms op de proef wordt gesteld. Wanneer hij speelt, is het vooral in een sociale setting. Misschien is hij te porren voor een rondje speedgolf?

Het seizoen van de Formule 1 gaat in de eerste week van maart van start met de Melbourne Grand Prix. De vrije trainingen zijn op 6 maart, de race op 8 maart.