Dit gaat er qua regels veranderen op de Tours

Vooral de pro’s op het hoogste niveau moeten even oppassen. Zes Regels zijn veranderd of aangepast. We zetten het even op een rijtje.

Regels Tours

Golfers Magazine’s Regelgoeroe Ingeborg Slikker geeft uitleg over wat er vanaf 1 januari op zowel de PGA als DP World Tour is veranderd. De LPGA, de Ladies European Tour en andere circuits zullen ongetwijfeld volgen. Zie ook het duidelijke overzicht van de R&A en de USGA onderaan dit stuk.

 De speler heeft niet van een verkeerde plaats gespeeld als hij zich niet bewust was dat de bal mogelijk was bewogen
Goede wijziging. Voelde zo niet eerlijk als een camera later zag wat de speler niet had geconstateerd. Totaal niet relevant voor amateurs bij hun clubwedstrijden.

 Uitgebreide relief voor een ingebedde bal
Ooit een ruling met Chris van der Velde gehad bij een Nationaal Open op de Pan. Ik was op weg naar het clubhuis. Moest wachten bij de 17de green en de 18de, want er werd afgeslagen.
Op de 17de sloeg  Chris (toen aan de leiding) zijn approach over de green in het hellinkje. Ik stond er bij en keek er naar: zijn bal rolde vanuit zijn eigen pitchmark in die van een andere speler.
Chris kwam bij de green, zag mij staan en vroeg wat zijn opties waren. Ik zeg ‘Spelen zoals hij ligt of onspeelbaar verklaren, want hij ligt in andermans pitchmark.’
‘How do you know?’ (hij ging in zulke situaties altijd weer in het Amerikaans verder). Dus ik uitleggen dat ik het had zien gebeuren. Chris ‘not amused’. Na afloop nog steeds niet, maar uiteindelijk heeft hij wel gezegd dat ik niet anders kon.
Wat had ik gedaan als ik het niet had zien gebeuren? Waarschijnlijk aan het publiek gevraagd of die wat hadden gezien. Zo niet dan was het een hele vervelende discussie geworden of het wel of niet zijn pitchmark was. Dit was ook niet leuk, maar ik wist nu in ieder geval 100% zeker dat de ruling correct was. Dus ik ben blij met deze wijziging!

 Intern out of bounds alleen voor teeshots
Interessant. Maar heel logisch eigenlijk. Ook voor amateurs zou dit een goede zijn. Maar een interne OB is eigenlijk nooit goed.

 Relief voor immovable obstructions bij de puttinggreen
Denk aan microfoons voor de televisie. Begrijp dat de tour dit doet. Maar hoe dit voor amateurs verwoord gaat worden vind ik wel spannend. Die hebben geen gaten van microfoons en dergelijke rond de greens.

 Kapotte clubs herstellenMet onderdelen die al in de tas zaten, mogen reparaties worden uitgevoerd. Logisch! Ben benieuwd wat spelers in hun tas gaan stoppen. Denk met name aan koppen van drivers. Vervanging mag overigens nog steeds.

 Preferred lies
Niet langer de mogelijkheid van een clublengte. Ook logisch: doe zoveel mogelijk hetzelfde op de diverse tours en vooral zo min mogelijk ruimte geven. Rondom de green kan je behoorlijk voordeel halen uit één stoklengte relief.

Topgolf