Den Dunnen kijkt terug op geslaagd debuut LPGA Tour

Met een 56ste plaats in het The Annika beleefde Anne-Sterre den Dunnen een uitstekend debuut op het hoogste niveau. 'Dit is wat ik wil.'

Den Dunnen kijkt terug op geslaagd debuut LPGA Tour

'Ik had wel eerder willen reageren maar ik had wat last van mijn keel en ook niet echt een stem', lacht de 22-jarige Den Dunnen vanuit Amerika, enkele dagen na afloop van het toernooi waar ze zo lang naar uitgekeken had.

Waar amateurs bij dergelijke gelegenheden vaker wel dan niet na twee dagen klaar zijn, mocht de speelster van Wake Forest vier dagen lang de baan in met de beste speelsters van de wereld.

Op de goede weg

'Vorige week was echt een geweldige ervaring', zegt de Nederlandse nog altijd vol enthousiasme. 'Je ziet de speelsters altijd op tv maar om het zelf te ervaren, om te merken hoe alles in elkaar zit, dat is toch heel anders. Je hebt geen idee hoe je zelf zou kunnen presteren in zo'n veld.'

Hoe Den Dunnen presteerde is terug te lezen in de verslagen die caddie Sander van Duijn gedurende de week maakte en op het leaderboard (T56) maar Den Dunnen zelf heeft er natuurlijk een gevoel bij dat verder gaat dan alleen de beleving en ervaring.

'Ik denk dat ik qua niveau op de goede weg ben. Mijn shortgame was heel goed maar met mijn afslagen had ik soms een beetje moeite. Dat kan gebeuren en gelukkig was Sander erbij waardoor we het, ook in de baan al, op konden lossen', zegt de speelster van Golfclub Houtrak over haar Nederlandse coach die de voorbije week als caddie fungeerde.

Familie first

'Het was heel fijn dat Sander erbij was deze week. We werken al tien jaar samen dus het was extra bijzonder om hem bij deze wedstrijd op de tas te hebben, naast dus dat je elkaar zó goed kent dat hij ook echt kon helpen. Niet alleen de aanwezigheid van Sander was bijzonder, het was ook heel erg leuk dat mijn ouders en mijn opa en oma bij dit moment konden zijn. Dat maak je toch maar een keer mee.'

'Wat ik het meeste meeneem uit deze week kan ik nog niet helemaal overzien. Ik heb zoveel gedaan, er is zoveel gebeurd, het moet allemaal nog een beetje indalen. Ik weet in elk geval wel waar ik sta en dat ik nog zekerder weet dat dit is wat ik wil. Je kan wel zeggen dat je op de LPGA Tour wil spelen maar als je het nog nooit hebt meegemaakt weet je toch niet echt wat het is. Nu wel.'

Topgolf
  • Pro Shots