In 200 starts op de PGA Tour won Xander Schauffele 10 keer. Dan kun je behoorlijk golfen. En heel goed putten. Hij deelt een tip waar we allemaal wat aan hebben.
Op zoek naar twee lijnen
De meest golfers maken voor hun starttijd een paar putts op de oefengreen. Prima, maar doe dit dan ook met aandacht. Ik lees elke putt zoals ik dat in de baan doe. Heeft hij break, dan zoek ik twee lijnen: een hoge lijn voor maximale break en een snelle putt, en een lage lijn voor een langzamere putt. Is de putt downhill, dan zit ik dichter bij de hoge lijn, en bij een uphill putt meer bij de lage.
Niet reageren op resultaat
Als ik de lijn heb, kies ik een plek twintig centimeter voor de bal waar ik de bal overheen wil laten rollen. Dan weet ik dat ik een goede kans heb om de putt te maken. Het is moeilijk, maar probeer niet aan het resultaat te denken.
Succes is bij putts heel duidelijk – je maakt 'm of je maakt 'm niet – maar ik probeer hier niet op te reageren. Ik kan alleen de lijn goed lezen en de bal goed laten rollen. Als ik mis, zie je bij mij geen frustratie. Putten gaat om commitment, uitvoering en acceptatie.'
- Golffile