Darius van Driel maakte negen birdies op de par-72 baan van Kingsbarns voor een 63.
Met die score staat hij samen met de Amerikaan Ryan Brehm (ook op Kingsbarns) en Matthew Jordan uit Engeland (maakte twee eagles op de Old Course) bovenaan in het met vijf miljoen gedoteerde toernooi van de DP World Tour (Stand en Live Scoring).
Darius van Driel, die twee weken geleden tiende werd in het Open de France, sloeg vooral rond de turn toe: hij maakte acht birdies in negen holes tijd.
Het is de eerste keer dat de Nederlandse nummer twee zo in de bus blaast in dit kampioenschap. Zijn reeks tot nu toe: DQ-25-MC.
Darius van Driel liet eerder in zijn carrière op het hoogste niveau één keer een 62 en drie keer een 63 noteren. Het is qua score zijn beste ronde op de DP World Tour in ruim twee en een half jaar tijd.
De andere Nederlander
Joost Luiten kwam op Carnoustie - waar ook de meeste topspelers het kampioenschap begonnen - met een birdie en een bogey niet verder dan een 72. Daarmee is hij vooralsnog gedeeld 141ste in het 168 man tellende veld.
Na drie dagen - als iedereen zowel Carnoustie, Kingsbarns en de Old Course heeft gespeeld - valt de cut.
De beste zestig spelen zondag op de Old Course de vierde en laatste ronde. De zege ging in 2024 voor de derde keer naar Tyrrell Hatton, die nu op Carnoustie met een 66 startte.
Storm?
Volgens het Met Office, de Britse weerdienst, gaat het zaterdag flink spoken aan de Schotse oostkust met windstoten - vanuit het zuidwesten - van meer dan tachtig kilometer per uur, ofwel 9 op de Schaal van Beaufort.
Televisie
Ziggo Sport 6 zendt de tweede ronde vrijdag van 13.00 ongeveer 18.00 uur rechtstreeks uit. Zaterdag ook van 13.00 - 18.00 uur en zondag van 12.30 - 18.00 uur.
- Golffile