DP World Tour
Kampioenschap: Amgen Irish Open
Data: 4 - 7 september 2025
Baan: The K Club, Straffan, Co. Kildare, Ierland
Lengte: 6.803 meter
Par: 72
Prijzengeld: $ 6.000.000
Live Scoring: Vanaf donderdag via website DP World Tour
Televisie: Alle dagen live op Ziggo Sport 6.
Goede spelers: Rory McIlroy, Shane Lowry, Patrick Reed, Tyrrell Hatton, Fransesco Molinari, Jhonatttan Vegas, Rasmus Hojgaard
Nederlanders: Joost Luiten, Darius van Driel
Winnaar in 2024: Rasmus Hojgaard (Den)
Laatste vijf winnaars: 2024 – Rasmus Hojgaard), 2023 – Vincent Norrman (Zwe), 2022 – Adrian Meronk (Pol), 2021 – Lukas Herbert (Aus) , 2020 – John Catlin (
Bijzonderheden: De K-club is voor de derde keer gastheer van het Iers Open maar zal voor de meeste golfliefhebbers vooral herinnerd worden als het decor van de Ryder Cup van 2006 en de tranen van Darren Clarke. Of er ook in 2025 tranen zullen vloeien moet afgewacht worden, maar zeker is dat de Ieren er weer een mooi feest van gaan maken. Het veld van het rijk gedoteerde toernooi is als vanouds sterk bezet, met natuurlijk Rory McIlroy - vorig jaar tweede op één slag van winnaar Rasmus Hojgaard - en Shane Lowry als grote publiekstrekkers. Na een korte afwezigheid als gevolg van een ingreep aan zijn schouder maakt Joost Luiten in Ierland zijn rentree. Vorig jaar, op Royal County Down, eindigde hij als gedeeld 45ste waarmee hij de eer van de beste Nederlander aan een ander moest laten. Darius van Driel eindigde als gedeeld 36ste.
PGA Tour
Nog een weekje rust op de PGA Tour. Van 11 – 14 september wordt het eerst toernooi van de Fall Series (kalender) gespeeld: het Procore Championship. In die reeks van toernooien wordt bepaald welke spelers hun kaart voor 2026 behouden: dan moet je bij de beste honderd van de ranking behoren. De zeventig spelers die in de play-offs uitkwamen, hebben die zorgen niet: hun posities zijn ‘locked’.
Ladies European Tour
Het seizoen wordt van 5 – 7 september in de VS voortgezet met het Aramco Houston Championship (meer bijzonderheden). In dat toernooi wordt om twee miljoen gespeeld. Anne van Dam, die er voor kiest om geen vol programma meer te spelen, staat als enige Nederlandse aan de goede kant van de rode streep. De kans dat de andere Nederlandse vrouwen vanaf de reservelijst instromen is gerust klein te noemen.
LPGA Tour
Na het door Miranda Wang gewonnen FM Championship (Dewi Weber haalde de cut maar eindigde met +2 als allerlaatste) is er deze week geen toernooi op het sterkste vrouwencircuit. Volgende week staat het Kroger Queen City Championship op de rol. Voor Weber een nieuwe kans om zich nog wat omhoog te werken op de Order of Merit waar ze momenteel 90ste staat.
HotelPlanner Tour
Na het Dormy Open in Zweden trekt het circus van de Hotelplanner Tour door naar Polen waar op de Rosa Golf Club het GAC Rosa Challenge Tour wordt gespeeld. Het toernooi stond vorig jaar voor het eerst op de rol en leverde toen een zege op voor de Spanjaard Angel Ayora die met -13 de Noord-Ier Dermot McElroy drie slagen voorbleef. Van de drie Nederlanders die in 2024 aan de start verschenen deed Lars van Meijel het met een gedeeld 22ste plaats het beste. De Brabander kan een goed resultaat deze week goed gebruiken. Op de Order of Merit staat hij vooralsnog 43ste en dat is niet genoeg om terug te keren op de DP World Tour. Vince van Veen eindigde afgelopen week als nummer 3 in Zweden en boekte daarmee zijn beste resultaat ooit. Houdt hij zijn vorm vast en kan hij opnieuw stijgen op de ranking? Of wordt het de week van Wil Besseling of Daan Huizing? Ook voor hen geldt dat een goed resultaat zeer welkom is.
Satellite Tours
Na de zomerstop is het voor de spelers van de Alps Tour tijd om weer aan de slag te gaan. Jerry Ji en Lars Keunen beginnen het tweede deel van het seizoen met het Hauts de France-Pas de Calais Golf Open op AA St Omer. De Amstelvener Ji staat tiende op de Order of Merit en heeft daarmee zeker nog kans zich naar de top-5 - en dus de Hotelplanner Tour - te spelen.
En verder
Vorige week is de lange weg naar de DP World Tour weer begonnen met First Stage van qualifying school. In Belgie plaatste eerstejaars professional Thom Hoetmer zich knap voor Second Stage, terwijl Bob Geurts in Engeland precies één slag tekort kwam om door te mogen. Deze week doen Bob van der Voort, Kiet van der Weele, Thijmen Batens en Michael Wedema een poging zich te plaatsen voor de volgende fase.
Op de Legends Tour staat Maarten Lafeber op de startlijst van de European Legends Cup. De vijftigjarige oud-winnaar van het Dutch Open staat na acht wedstrijden en drie top-10 noteringen op de 32ste plaats van de Order of Merit.
De vrouwen van de LET Access Series spelen deze week een van de rijkst gedoteerde toernooien van het seizoen. Het JR Rose Ladies Open is een tijdens de corona-pandemie opgezet initiatief van Justin Rose en zijn vrouw toen de Engelsman zag hoeveel moeilijker de damescircuits het hadden ten tijde van de lockdowns. Lauren Holmey, Hester Sicking en Lizzy Peeters proberen op Hanbury Manor de opvolger te worden van Helen Briem die het toernooi vorig jaar op haar naam schreef.
Op de Twentsche (dag 1) en de Sallandsche (dag 2) is deze week weer een nationale titel te verdienen. In het NK Strokeplay voor jongens en meisjes tot en met 15 jaar spelen 72 jongens en 19 meisjes om de felbegeerde titel. Op de Amsterdamse vindt in hetzelfde weekend de strijd om het Nationaal Kampioenschap Fourball Better Ball voor heren plaats.
- Golffile