DP World Tour
Matt Fitzpatrick begon de slotronde van het British Masters als leider, maar de Engelsman gaf met een 74 overduidelijk niet thuis. Het is zeer de vraag of Luke Donald genoeg vertrouwen in hem heeft om een wildcard voor 'm te reserveren – zo overtuigend zijn de prestaties van Fitzpatrick niet in de Ryder Cup.
Alex Noren – die het toernooi ook in 2016 won – nam de leiding snel over en kwam terecht in een fel gevecht met Rasmus Højgaard. Intussen meldde ook de Nieuw-Zeelander Kazuma Kobori zich hoog op het leaderboard, met een geweldige finish: vier birdies een een eagle in zijn laatste zes holes.
Zeven jaar
Noren liet echter zien waarom hij al elf keer op de DP World Tour had gewonnen (al was zijn laatste titel wel al weer zeven jaar geleden). De 43-jarige Zweed maakte birdies op hole vijftien, zestien én zeventien, en sloeg hiermee een gaatje naar Højgaard en Kazuma, die met respectievelijk een 67 en een 65 (-7) op -15 eindigden.
Met een afzwaaier op de slothole gaf Noren zijn uitdagers nog even hoop, maar hij kon zich de bogey veroorloven en tekende voor een 67 en een totaal van -16. Na zeven jaar stond hij eindelijk weer bovenaan het leaderboard en met de bokaal in handen.
Ryder Cup
In de slipstream stelde Rasmus Højgaard zijn plaats voor de Ryder Cup eind september veilig. De Deen is de laatste speler die zich automatisch plaatst voor Team Europe. Nu is het aan Luke Donald om zijn zes wildcards te verdelen. Dr. Data maakte voor Golfers Magazine een inschatting.
Zou Noren zich met zijn overwinning in the picture hebben gespeeld? 'Dat zou mooi zijn,' aldus de Zweed. 'maar ik ben al helemaal blij met de overwinning. De eerste in zeven jaar en dat voelt geweldig.'
Ladies European Tour
Het was sowieso een goed weekend voor de Zweden. Op de LET ging de overwinning in het Hills Open naar Meja Ortengren (-6) die haar landgenote Lisa Pettersson en de Duitse Leonie Harm twee slagen voor wist te blijven.
Romy Meekers overleefde de cut en eindigde gedeeld 23ste (+5). Mayka Hoogeboom (+14) en Pasqualle Coffa (+26) misten ruim de cut.
HotelPlanner Tour
De voormalige Challenge Tour zette eindelijk zijn tenten weer eens in Nederland op, maar het inspirerende onze landgenoten niet. Van de twaalf landgenoten die aan de start verschenen, haalde alleen Daan Huizing het weekend, en hij moest uiteindelijk genoegen nemen met een 61ste plaats (+3).
De winst in The Dutch Futures ging naar Filippo Celli. De Italiaan legde de basis voor zijn overwinning met een 62 op zaterdag, waardoor een 65 op zondag voldoende was tot een totaal van -15 te komen en de concurrentie op afstand te houden.
Amateurs
In de Jacques Léglise Trophy troefde Continentaal Europa – met Guus Lafeber in de gelederen – het team van Groot Brittannië en Ierland af.
De na zijn winst in Boys Amateur Championship het van zelfvertrouwen overlopende Lafeber won alle vier zijn partijen en had zo een belangrijk aandeel in de 15 – 10 overwinning van Europa.
- Golffile