Veerman struikelt in het zicht van de haven, tweede titel voor Penge

In Denemarken had Johannes Veerman een dramatisch slot en kwam Højgaard net tekort, wat Marco Penge de overwinning opleverde.

Veerman struikelt in het zicht van de haven, tweede titel voor Penge

DP World Tour

Thuisfavoriet Rasmus Højgaard begon de slotdag van het Danish Golf Championship met een slag voorsprong op de Engelsman Marco Penge, en die bouwde de Deen halverwege de eerste negen zelfs uit tot vier slagen. Maar de Furesø Golf Klub net buiten Kopenhagen heeft een zeer lastige back nine... merkte ook Johannes Veerman.

Veerman speelde zich met drie birdies en een eagle naar de bovenste regionen van het leaderboard en deed – ondanks een bogey op dertien – met twee holes te spelen nog volop mee voor de titel. Met een triple bogey/bogey-slot zakte de Amerikaanse Nederlander echter weg naar de 8ste plaats (-8). Golf kan hard zijn.

Dat merkte ook Højgaard. Rond de turn leverde hij vier slagen in, zodat hij in de achtervolging moest op Penge, die zijn kaart tot de 16de schoon wist te houden. De Engelsman begon de slothole dankzij een vierde birdie op de 17de met twee slagen voorsprong, maar Højgaard gaf zich niet zomaar gewonnen.

De Deen sloeg zijn bal op de afsluitende par-5 op vier meter en maakte de putt voor eagle en legde de druk hiermee weer bij Penge. Die weet sinds afgelopen april echter hoe hij winnen moet. De 29-jarige Engelsman rolde de putt van ruim een meter voor birdie gedecideerd in de hole en stak de armen omhoog. Met zijn tweede overwinning van het seizoen steeg hij naar de tweede plaats op de order of merit, achter Rory McIlroy.

De enige overgebleven Nederlander in het veld, Joost Luiten, kon op de slotdag geen rol van betekenis spelen. De Bleiswijker maakte drie birdies, maar daar stonden drie bogeys en een double bogey tegenover. Met een afsluitende 73 (+1) eindigde hij gedeeld 40ste (+1).

HotelPlanner Tour

Even verderop in Finland ging David Law er met de overwinning vandoor in de Finnish Challenge. De Schot kwam na vier ronden op een totaal van -17, waarmee hij oudgediende Jonas Blixt (-15) en Alfie Plant twee slagen achter zich wist te houden op het leaderboard.

Lars van Meijel wist drie ronden onder par te spelen, maar een 74 op dag twee stond een hogere notering dan een 17de plaats (-10) in de weg. Vince van Veen kwam op de slotdag niet verder dan een 77 en leverde hiermee logischerwijs flink in: hij begon in de top 10 en eindigde gedeeld 46ste (-5). De andere Nederlanders misten de cut.

Topgolf
  • Golffile