Fitness Vrijdag: diagonale chop

Elke editie van Golfers Magazine geeft fitnessspecialiste Liesbeth Pauwels golfgerelateerde fitness- en yogatips. Elke vrijdag delen we er eentje met je.  

Fitness is goed voor je golfspel

Het liefst sporten we natuurlijk elke dag. Maar als je daar geen tijd voor hebt, maak dan in elk geval elke vrijdag tijd vrij voor de tips van onze fitness specialiste Liesbeth Pauwels.

Tijdens de backswing draait het bovenlichaam onafhankelijk van het onderlichaam. Dit vereist zowel mobiliteit in de bovenrug als een goede coördinatie. Onderzoek van het Titleist Performance Institute (TPI) toont aan dat beperkingen in de wervelkolom de op twee na grootste oorzaak zijn van mobiliteitsproblemen bij het draaien van het bovenlichaam. En coördinatie is belangrijk om boven- en onderlichaam los van elkaar te kunnen bewegen. Deze oefeningen helpen je hierbij, zodat je een soepele en krachtige backswing kunt ontwikkelen.

Diagonale chop

Voor deze oefening heb je een lang elastiek nodig, verankerd aan een hoog punt. Ga in een halve knielende positie staan, met je achterste knie op de grond (plaats er eventueel een dekentje onder) en je voorste voet aan de binnenkant van het elastiek. Pak het elastiek met beide handen vast en blijf zoveel mogelijk rechtop zitten. Voer een diagonale chop (schuine beweging omlaag en naar buiten) over je lichaam uit, waarbij je je handen en het elastiek dicht bij je borst houdt. Tijdens de chop draait het bovenlichaam ook naar buiten. Het onderlichaam houd je zo stil mogelijk. Keer gecontroleerd terug naar de beginpositie. Herhaal tien keer aan beide kanten.

Ook werken aan je fysieke golfdoorbraak?

Ook werken aan je fysieke golfdoorbraak? Of je nu een gevorderde golfer bent, heel sportief, niet zo, of een beginner; iedereen heeft baat bij een goede en gezonde manier van bewegen, dat is de vaste overtuiging van Liesbeth Pauwels. Meer informatie vind je op www.lpgolfperformance.nl.

Abonnee worden?

Alle oefeningen, die eerder ook in Golfers Magazine hebben gestaan, zouden op een gecontroleerde manier uitgevoerd moeten worden, in een veilige omgeving en binnen de fysieke mogelijkheden die individueel bepaald zijn. Daag jezelf uit, maar accepteer geen pijn tijdens je training. Leg bij twijfel contact met een (My TPI) gecertifieerde coach.

Gezondheid
  • Corné van der Stelt