/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2F2025%2F01%2F7ZRCaFiwWzR1rQ1737729949.jpg)
Het blijft jammer dat er geen Nederlandse vlag achter de naam van Veerman staat. De Amerikaan steekt sinds vorig najaar in bloedvorm en drukt zijn neus steeds nadrukkelijker tegen het raam. Natuurlijk met de fraaie zege in de Nedbank Challenge, maar ook deze week in Ras al Khaimah laat hij zien dit seizoen mee te willen doen om de hoofdprijzen.
Na een openingsronde in level par vond hij zichzelf terug op de gedeeld 46e plaats, na de tweede dag staat Veerman doodleuk vierde, slechts vier slagen achter op koploper Armitage. Die klassering dankt Veerman aan een uitstekende tweede omloop. Weliswaar begon hij die met een bogey op de par-4 10e, de rest van de ronde leverde hij geen enkele slag meer in en maakte hij wel negen birdies. Zijn 64 bleek een van de beste rondes van de dag en vooral ook goed voor een enorm sprong op het leaderboard
Eagle
Zoveel winst als Veerman boekte Joost Luiten niet, maar de Nederlandse routinier deed desondanks uitstekende zaken. Na drie birdies maakte hij op zijn achtste hole zijn eerste bogey van de dag om in 34 slagen door de turn te komen. Voor die score tekende hij ook in de tweede helft van zijn ronde, ook al maakte hij daar maar één birdie: de eagle op de par-5 derde: zijn tweede slag eindigde net voor de green maar vanaf daar holede hij alsnog uit.
Met een tussentotaal van vier onder par heeft Luiten weliswaar niet zulke mooie perspectieven als Veerman, ook voor Luiten zit er nog veel in het vat in de tweede helft van het toernooi met een top-10 die maar twee slagen bij hem vandaan is.
Darius van Driel tenslotte leek lang op weg naar een tweede vrij weekend op rij, maar toonde vlak voor het sluiten van de markt karakter. Met birdies op zijn twee laatste holes speelde ook hij zich naar een plek in het weekend.

Challenge Tour
Twee van de drie Nederlanders die van start gingen in de eerste wedstrijd van het seizoen van de Challenge Tour, het circuit dat eerder deze week werd omgedoopt in de Hotelplanner Tour, mogen zich opmaken voor de tweede helft van het SDC Open. En beiden doen dat vanaf de gedeeld 39ste plaats.
Voor Vince van Veen zal die klassering een lichte teleurstelling zijn. De speler van GC de Goyer stond na de eerste dag op een fraaie 15e plaats en leek die positie in de tweede ronde misschien zelfs nog wat te gaan verbeteren na vier birdies op de eerste elf holes.
In plaats van nog een of twee birdies te maken in het slot van de ronde ging het vlak voor de finish mis voor Van Veen: hij maakte bogey op hole zes en zeven (vijftiende en zestiende) en zelfs een dubbele bogey op de par-9e, zijn slothole van de dag. De level par die er daardoor op zijn kaart stond deed hem flink zakken op het leaderboard, tot dus de gedeeld 39ste plaats.
Lars van Meijel staat op exact dezelfde plek, maar de Brabander zal daar met andere gevoelens tegenaan kijken. Van Meijel stond na een openingsronde in 74 slagen buiten de top-100 en leek daarmee op weg naar een vrij weekend. Hij herstelde zich echter uitstekend met een 67 (-5) en klom daarmee bijna zeventig plaatsen op het leaderboard waardoor ook hij zich op mag maken voor nog eens twee rondes.
Dat geldt helaas niet voor Daan Huizing die zich de start van het seizoen anders had voorgesteld. Ook hij maakte op de eerste dag een 74 maar waar Van Meijel zich goed herstelde, leverde Huizing op de tweede dag juist nog meer slagen in. Na een ronde in 78 slagen, en met een totaal van +8, duurde de start van het seizoen voor de Zwollenaar maar twee rondes.
- Golffile