Parry maakt vijf slagen goed en wint op Mauritius

Meer dan 14 jaar na zijn eerste overwinning op de DP World Tour veroverde John Parry dankzij een briljante 'back nine' zijn tweede titel.

Parry maakt vijf slagen goed en wint op Mauritius

De 38-jarige Engelsman begon de slotdag van het AfrAsia Bank Mauritius Open vijf slagen achter de leiders Eddie Pepperell en Dylan Naidoo. Dankzij een briljante 64 – met een eagle en vier birdies na de turn – was hij echter al vroeg op de dag leider in het clubhuis met een score van -14.

Pepperell, die zijn tourkaart eind vorig seizoen verloor en op qualifying school één slag tekort kwam om 'm te heroveren, kon niet voor een sprookje zorgen. Met een ronde van twee slagen boven par (74) zakte hij weg naar de 9de plaats.

Naidoo hield Parry langer in spanning, maar ook zijn 71 (-1) was niet voldoende om de Engelsman van de overwinning af te houden. Hij strandde samen met Christo Lamprecht (65) op twee slagen achterstand (-12).

Parry won in 2010 op 23-jarige leeftijd de Vivendi Cup, maar had het daarna moeilijk en zakte zelfs weg naar de EuroPro Tour. 'Ik dacht een jaar of vijf geleden zelfs dat mijn dagen als playing professional geteld waren.'

Vorig seizoen hervond hij zijn vorm en vertrouwen, wat resulteerde in drie overwinningen op de Challenge Tour. En nu mag hij zich dus voor de tweede keer winnaar op het hoogste niveau noemen. 'Het was een lang gevecht om terug te komen, maar het was het helemaal waard.'

Wil Besseling miste in zijn eerste wedstrijd terug op de DP Wold Tour de cut.

Tour
  • Golffile