/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fsource%2Fgolfers-magazine%2Fgolfersmagazine%2Fdata%2Fsource%2FNederlandse_Spelers%2FSaxton_Schotland.jpg)
In de Scottish Hydro Challenge haalden drie van de zes Nederlanders de cut. Maarten Lafeber (-3), Reinier Saxton (-1) en Darius van Driel (+1) mogen nog twee ronden aan de bak, terwijl Daan Huizing (+3), Wil Besseling (+4) en Jurrian van der Vaart (+4) na 36 holes klaar zijn.
Maarten Lafeber had op de par-71 van de Macdonald Spey Valley GC de eerste twee dagen 70 en 69 slagen nodig en is op de gedeeld 25ste plaats (-3) de beste Nederlander, maar waarschijnlijk heeft Reinier Saxton vanavond het beste humeur.
De 29-jarige Nederlander begon gisteren met een 75 (+4) en leek vandaag al snel bezig aan een kansloze missie: na drie holes (hij begon op 11) stond hij drie boven par voor zijn ronde en zes boven voor het toernooi.
Maar een eagle op de par-5 dertiende hole bleek het startsein voor een geweldige inhaalrace. Er volgden nog zes birdies en nergens hoefde hij meer een slag in te leveren, zodat Saxton met een 66 (-5) en een totaal van -1 uiteindelijk eenvoudig het weekend haalde.

De laatste Nederlander die zijn verblijf in Schotland wist te verlengen was Darius van Driel, al was het met +1 (72-71) op het randje.
De leiding is halverwege de Scottish Hydro Challenge in handen van de Zweed Mikael Lundberg. Op -10 heeft hij een slag voorsprong op de rest van het veld, maar er staan 15 spelers binnen vijf slagen.