/https%3A%2F%2Fcdn.pijper.io%2Fsource%2Fgolfers-magazine%2Fgolfersmagazine%2Fuploads%2F2018%2Fapril%2Fgettyimages-666294736_1.jpg)
Jarenlang klopten vrouwen tevergeefs op de poorten van Augusta National om lid te mogen worden. Nu die barriere al enkele jaren geslecht is, gaan de heren van Augusta National een stap verder: vanaf 2019 is er een apart damestoernooi aan de vooravond van The Masters.
Er is vanaf 2019 plaats voor 72 speelsters in het veld van het Augusta National Women’s Amateur Championship, zoals het nieuwe toernooi gaat heten. Voorzitter Fred Ridley presenteerde het nieuwe initiatief aan de vooravond van The Masters en dat is niet toevallig aangezien het toernooi de komende jaren ook plaats zal vinden vlak voor het eerste Major van start gaat.
'Bobby Jones en Clifford Roberts stonden zich er op voor altijd iets wezenlijks bij te willen dragen aan de sport. Dit nieuwe toernooi past daar uitstekend bij en we geloven dat het een indringende en blijvende indruk op damesgolf zal hebben. We hopen dat dit toernooi een impuls geeft aan hen die de sport al beoefenen en mensen inspireert die dat nog niet doen, al was het maar voor de droom ooit op Augusta National te mogen spelen.'
Voor het zo ver is moet je als aspirant golfster wel een lange weg afleggen. De 72 deelneemsters (klik hier voor de complete lijst van toelatingseisen) spelen de eerste twee rondes van het 54 holes tellende toernooi op Champions Retreat Golf Club in Augusta, waarna de beste dertig speelsters in de finale ronde aan mogen treden op Augusta National.
De kans dat het toernooi een opmaat vormt voor een professionale Masters-variant voor dames is vooralsnog klein. Een nadrukkelijke eis voor deelname is dat de deelneemsters niet alleen tijdens het kwalificeren, maar ook tijdens het toernooi zelf, amateur moeten zijn.
De in Amerika studerende Nederlands topamateur Dewi Weber juicht het initiatief vanzelfsprekend van harte toe, zo vertelde ze:
'Een heel gaaf initiatief. Ik denk zeker dat het een goede zet is voor dames (amateur)golf en een heel gave ervaring voor iedereen die dat mag gaan spelen. Elke speler droomt er volgens mij wel van om ooit op Augusta te mogen spelen toch?'
Over haar eigen kansen was Weber echter 'somber'. De eis dat je amateur moet zijn tijdens het toernooi is voor de laatstejaars waarschijnlijk een onoverkomelijk probleem.
'Ik denk niet dat ik in het veld zal zitten nee', aldus de nummer zestien van de huidige wereldranglijst voor amateurs. 'Het is namelijk de bedoeling dat ik aankomend jaar mijn debuut als professional ga maken.'
- Getty Images