Krijgt Joost gezelschap?

Met nog zes reguliere toernooien plus Grand Final te gaan, zijn er nog kansjes op promotie.

Daan Huizing

De huidige jaarranking van de Challenge Tour geeft een indicatie – niet meer dan dat. Dat heeft te maken met het feit dat de slotfase van het seizoen gelardeerd is met hoog gedoteerde toernooi – te beginnen met het Kazachstan Open van volgende week.

De beste 45 van de ranking na het Foshan Open in China (18 – 21 oktober) plaatsen zich voor het slottoernooi dat van 31 oktober – 3 november in het emiraat Ras Al Khaimah wordt gespeeld.

Na de Grand Final wordt de balans opgemaakt: de top-15 promoveert naar de Europese Tour van 2019.

Daan Huizing staat er met een 21ste plaats het beste voor. Wil Besseling (36ste), Darius van Driel (41ste) en Reinier Saxton (53ste) liggen min of meer op koers als het om het spelen van ‘Ras Al Khaimah’ gaat.

Deze vier kiezen er dan ook terecht voor om volgende week het KLM Open te laten voor wat het is en naar Kazachstan te gaan.

Voor de andere Nederlanders liggen de zaken anders. Zeg maar: ze zijn nagenoeg kansloos en moeten er vanuit gaan dat er waarschijnlijk niet eens een bye is voor de eerste pre-kwalificatie voor de Europese Tour van 2019: Lars van Meijel (127ste), Jurrian van der Vaart (140ste), Robbie van West (165ste) en Maarten Lafeber (282ste).

Tour
  • Golfsupport.nl